بررسی پمپ آب خورشیدی از نظر زیست محیطی

میلیون ها نفر در سراسر جهان با دسترسی محدود به آب زندگی می کنند. در بسیاری از جوامع، آب زیرزمینی از طریق پمپ های آب الکتریکی استخراج می شود که از دیزل برای سوخت رسانی به سیستم های خود استفاده می کنند.

با این حال، این سیستم‌ها نه تنها به سرویس‌های پرهزینه، منظم و خرید سوخت پمپ آب کشاورزی 8 اینچ نیاز دارند، بلکه دی‌اکسید کربن را منتشر می‌کنند که جو را آلوده می‌کند.

پمپاژ آب خورشیدی یا پمپاژ آب فتوولتائیک (PVP)، جایگزینی را ارائه می دهد. پس از سال ها تحقیق و پیشرفت های تکنولوژیکی، ثابت شده است که از نظر عملیاتی، مالی و زیست محیطی پایدار است.

در سال های اخیر، هزینه فناوری خورشیدی به شدت کاهش یافته است. قیمت پنل های خورشیدی پمپ آب ساختمان مسکونی مورد استفاده در این سیستم ها تا 80 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، این پانل ها حدود 25 سال عمر می کنند و در طول این مدت به نگهداری کمی نیاز دارند.

این عوامل، پمپاژ آب خورشیدی را به روشی بسیار مناسب برای گسترش دسترسی به انرژی پمپ آب بی صدا در کشورهای در حال توسعه و جوامع در حال توسعه تبدیل کرده است، در حالی که مقاومتی قوی در برابر تغییرات بارندگی ناشی از تغییرات آب و هوایی یا الگوهای فصلی نامطمئن ایجاد می کند.

برخی از دولت‌ها ترجیح داده‌اند به هزینه پمپاژ خورشیدی پمپ آب دستی کشاورزی یارانه بدهند، و ظرفیت یادگیری مشترک را برای این فناوری در حال ظهور افزایش دهند.

اگرچه پمپاژ آب خورشیدی برای جریان اصلی آماده است و در برخی از نقاط جهان شروع به کار کرده است، مزایای آن تا حد زیادی برای جوامع، دولت ها و موسسات توسعه ناشناخته باقی مانده است.

 • منابع:
  1. Solar Water Pumping for Sustainable Water Supply
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از چرم قد خودتان را بلندتر کنید!
  2. فرد کار آفرینی که با کمک کارتن خواب ها میلیاردر شد
  3. با انار از شر موهای زائد خلاص شوید!
  4. با عسل موهای خود را صاف کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.