پیرزنی از حشره کش فاتح به عنوان اسپری بدن استفاده می کند

حشره کش هایی مانند حشره کش فاتح عمدتاً در مزارعی استفاده می شوند که آفات یا لاروهای آنها قبلاً ظاهر شده اند.

حشره‌کش‌ها اثر تماسی دارند که مستقیماً روی آفات می‌افتند و آنها را از بین می‌برند، اثر سیستمیک که ابتدا جذب گیاه می‌شوند و سپس در نتیجه خوردن گیاهان تیمار شده روی حشرات اثر می‌گذارند.

و عمل روده در روده حشرات نفوذ کرده و آنها را مسموم کنید. بیشتر حشره کش ها هم بر روی حشرات بالغ و هم بر روی لارو آنها اثر می گذارند.

اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده مکرر از حشره کش های یک گروه می تواند منجر به بروز مقاومت (اعتیاد) در آفات شود، بنابراین برای جلوگیری از این امر باید حشره کش های گروه های مختلف را به طور متناوب جایگزین کرد.

هر سال دامنه حشره کش ها افزایش می یابد، اما باید به خاطر داشت که آنها هم برای انسان و هم برای زنبورها و حیوانات سمی هستند، بنابراین باید دقیقاً برای هدف مورد نظر خود و با نرخ بهینه هزینه استفاده شوند.

حشره کش

قارچ کش ها هم به صورت پیشگیرانه و هم زمانی که اولین علائم بیماری ظاهر می شود استفاده می شوند. شرایط درمان با مراحل رشد گیاه که بیشترین حساسیت را به عوامل بیماری زا دارند، مرتبط است.

موثرترین و واجب ترین اقدام پیشگیرانه امروزه پانسمان بذر با قارچ کش است. تیمارها از دانه ها در مراحل اولیه رشد در برابر بیماری های قارچی مختلف، عفونت ها و باکتری هایی که ممکن است در خاک وجود داشته باشند محافظت می کنند.

اثربخشی استفاده از قارچ کش ها در طول پوشش گیاهی گیاهان زراعی در درجه اول به مدت زمان درمان بستگی دارد. آنها را می توان به انواع ساده که دارای یک ماده فعال هستند یا پیچیده که دارای دو یا چند ماده فعال هستند تقسیم کرد.

قارچ کش های ساده عمدتاً برای پیشگیری، قبل از ظاهر شدن علائم بیماری استفاده می شوند. قارچ کش های پیچیده اثر سیستمیک، درمانی دارند و طیف وسیع تری از بیماری ها را کنترل می کنند.

برای بهترین اثر، قارچ کش ها اغلب در مخلوط مخزن همراه با میکروکود استفاده می شود. بازار مدرن انواع حشره کش ها و قارچ کش ها را ارائه می دهد که به شکل امولسیون، سوسپانسیون و پودر عرضه می شوند.

اغلب آنها برای محافظت از باغ، غلات، سبزیجات و برنج استفاده می شوند. هنگام خرید سموم باید به سازنده، گواهی کیفیت، بسته بندی اصلی و هدف آنها توجه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.