پیرزنی در دستگاه اتوکلاو یوروندا دندانهای مصنوعی اش را نگهداری می کند

تمیز کردن ابزارهای دندانپزشکی ما شاید چیزی باشد که زیاد به آن فکر نکرده اید. با این حال، ایمنی شما همیشه اولویت ما است و ما روند خود را بسیار جدی می‌گیریم. اتوکلاوهای دندانی یک روش متداول برای تمیز کردن و استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی است.

دستگاه اتوکلاو یوروندا ماشینی است که به طور خاص برای تمیز کردن سطوح با گرمای شدید، بخار و محیطی با فشار بالا طراحی شده است.

هر یک از این شرایط برای از بین بردن باکتری ها یا ویروس های مضر کافی است، اما استفاده از هر سه هیچ شکی در مورد تمیزی ابزار ما باقی نمی گذارد.

برای آسودگی خاطر شما، در حال بررسی برخی از اقدامات انجام شده برای محافظت از سلامت و ایمنی شما هنگام ورود به دفتر ما هستیم.

دستگاه

مراحل خاصی مانند استریل کردن ابزار از طریق اتوکلاو باید دنبال شود تا نه تنها به پروتکل پایبند باشیم بلکه بهترین مراقبت ممکن را برای شما ارائه دهیم.

تاریخچه اتوکلاو: اولین اتوکلاو در سال 1879 به چارلز چمبرلند نسبت داده شد. ایده‌های مربوط به انتقال بیماری هنوز در مراحل ابتدایی بود، اما پزشکان نیاز به ابزار تمیز برای کمک به حفظ سلامت بیماران خود را دریافته بودند. قبل از معرفی اتوکلاو، رایج ترین روش درمان استریلیزاسیون بود.

در حالی که شعله باز بسیار بهتر از عدم تلاش برای استریل کردن بود، اما به اندازه کافی تمام باکتری های موجود در ابزار پزشکی را تمیز یا از بین نمی برد.

علاوه بر این، برخی از بیماری‌های عفونی در برابر پاک‌کننده‌های شیمیایی خشن مقاوم هستند و حتی می‌توانند در دمای آب جوش زنده بمانند.

در حالی که اتوکلاو یک ابزار فوق العاده پیچیده است، ایده اصلی آن مانند یک زودپز است. افزودن فشار به محیط می تواند به بالا بردن دمای آب از نقطه جوش برای از بین بردن ویروس های سرسخت کمک کند و اضافه کردن بخار و فشار نیز در استریل کردن تجهیزات مفید است.

بخار و اتوکلاو: بخار به عنوان موثرترین بخش استریلیزاسیون اتوکلاو در نظر گرفته می شود. در حالی که علم پشت این موضوع می تواند پیچیده باشد، فرض اصلی این است که بخار دما و انرژی بسیار بالاتری نسبت به آب جوش دارد.

علاوه بر این، رطوبت در اتوکلاو نیز یک جزء مهم است. بدون رطوبت، یا چیزی که به آن گرمای خشک می گویند، زمان لازم برای از بین بردن باکتری ها به شدت افزایش می یابد.

در عین حال، رطوبت بیش از حد به این معنی است که زمان بیشتری برای خشک کردن تجهیزات قبل از بسته بندی لازم است. اتوکلاوهایی که ما استفاده می کنیم به طور خاص برای استفاده از رطوبت 3 درصد برای بخار کالیبره شده اند. این بدان معناست که فرآیندی که در گرمای خشک دو ساعت طول می کشد، تنها سه دقیقه طول می کشد!

هنگامی که وسایل داخل اتوکلاو به اندازه کافی تمیز شدند، باید برای بسته بندی آماده شوند. اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات خشک هستند.

اتوکلاو که ما استفاده می کنیم به طور خاص طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که تمام رطوبت حذف شده است. این تضمین می‌کند که تجهیزات ما زنگ نزنند، از رطوبتی که می‌تواند باکتری‌ها را در خود جای دهد، عاری می‌ماند و همانطور که طراحی شده است به کار خود ادامه می‌دهد.

هنگامی که فرآیند خشک کردن کامل شد، ابزارها به دقت مهر و موم می شوند تا پس از تمیز کردن دستگاه ها آلوده نشوند. بسته بندی فقط باز می شود و وقتی برای امتحان یا روش آماده می شویم ابزارها برداشته می شوند.

اگر بسته‌ای را باز کنیم اما از ابزار استفاده نکنیم، هرگز اقدام به بسته‌بندی مجدد نمی‌کنیم. در عوض، آن مورد را دوباره در اتوکلاو قرار می دهیم تا دوباره تمیز شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.